Залишити скаргу

Є скарга чи зауваження?

Напишіть її одразу керівнику автосервісу

Він її прочитає, точно точно. Розбереться хто і чому викликав у вас негативні емоції. І, звісно, перетелефонує вам

Введiть повний номер телефону.
Надіслати скаргу

Вашу скаргу надіслано. Найближчим часом з нею ознайомиться керівник та перетелефонує вам

Корисні статті

Поради від профі: як правильно зберігати зимову гуму

Как правильно хранить шины

Чи була у вас така ситуація, коли перед сном в голові різко виникла думка: “Прокляття, я неправильно поставив зняті шини в гаражі!”
Якщо такого не було, значить ви молодець або просто не знаєте, які наслідки можуть чекати в майбутньому сезоні.

І якщо ж ви усе-таки не знаєте нічого про зберігання шин, то ця стаття повинна стати для вас інструкцією. Адже в ній ми зібрали всі рекомендації від наших експертів і виробників автомобільних шин.

Де можна зберігати автошини?

Місця зберігання шин дуже різноманітні: починаючи від балконів, закінчуючи спеціальними складами від СТО. Це залежить від вибору власника і його можливостей.

Що ж рекомендують фахівці?

Зберігати гуму можна:

 • у підсобці
 • на складі
 • в гаражі
 • на балконі та навіть на вулиці, але тільки з дотриманням встановлених правил від виробника.

Наприклад, бренд Continental рекомендує зберігати свою гуму в сухому, чистому і темному місці з невеликим вентилюванням повітря. Температура повітря в приміщенні повинна бути не вище 35 °C, але краще нижче 25 °C. Джерела тепла і сонячні промені повинні бути ліквідовані.

Якщо все-таки гума зберігається на вулиці, то вона повинна бути захищена непрозорим водовідштовхувальним покриттям із забезпеченням доступу повітря. Таким чином можна уникнути процесу конденсації.
Крім усього зазначеного, шини повинні зберігатися піднесеними над землею.

Michelin також дозволяє зберігати покришки тільки в сухому приміщенні, з відсутністю будь-яких теплових, ультрафіолетових, озонових впливів. Обов’язково виключити близькість до джерел електричних розрядів, іскор або зберігати поряд з легкозаймистими речовинами. Окремо виробник наголошує на тому, що тривале зберігання шин у пластикових пакетах неприпустиме. Це пакування потрібна тільки для транспортування (використання до 14 днів), адже пластик блокує циркуляцію повітря і призводить до корозії сталевих шипів, прискорює процес старіння гуми. Для зберігання рекомендують спеціальні чохли для кожного колеса.

Як правильно зберігати зимову гуму

Враховуючи сезонність шин, звичайно ж періодом зберігання зимового “взуття” машини є весна і літо. У ці періоди найзлішим ворогом для гуми є сонце і температура повітря.
І якщо ви вирішили зберігати покришки не на спеціальному сервісному складі, тоді обов’язково ознайомтеся з інформацією про зберігання шин.

Зимові автошини можна тримати на дисках і без них, дотримуючись строгих правил:

 1. Для початку потрібно знайти та прочитати рекомендації виробника, оскільки “рецепт суміші” гуми й правила у кожного свої.
 2. Довговічність зимової автогуми, як і літньої, залежить від впливу ультрафіолету і температури. Тому, після зміни шин, варто відразу їх помістити в темне, прохолодне і сухе містечко для зберігання. Температура приміщення від +10 до +25 С.
 3. Якщо ви хочете зберігати колеса з дисками — тоді тільки в підвішеному положенні або в положенні лежачи, по 4 штуки в стовпчику. Зберігати без дисків можна тільки в положенні стоячи.

Обробка і підготовка гуми перед зберіганням

Важливим аспектом для покришок також є і підготовка до збереження. Перед тим, як гума відправиться на відпочинок, її потрібно ретельно очистити.

Рецепт правильного консервування покришок:

 1. Демонтувати шини з автомобіля і ретельно вимити весь бруд і камінчики з канавок. У цьому допоможе м’яка щітка або суха ганчірка. У комплексі зі щіткою можна використовувати легкий мильний розчин. Категорично забороняється використовувати розчинники, аерозолі для чищення, які можуть пошкодити верхній шар гуми. Також виробники не рекомендують використовувати безконтактні мийки, тому що вони можуть призвести до фізичного пошкодження (розривів, мікротріщин і т.д.) Після банних процедур варто оглянути наскільки зношений протектор, виключити наявність порізів і глибоких тріщин.
 2. Добре висушити шини та поставити позначки (ПЛ – переднє ліве, ЗП – заднє праве), щоб наступного сезону не ворожити на протекторах. Після всього обробити покришки спеціальним засобом для консервування – силіконовим мастилом.
 3. Якщо шини на ободах – потрібно підкачати до 1 атм (100 kPa, 15 psi). Їх можна зберігати лежачи, як млинці, або в підвішеному вигляді. Якщо зберігаєте у вигляді млинців, тоді варто раз в 4 тижні перевертати їх, щоб не втратили форму.
  Гуму без ободів необхідно зберігати тільки стоячи та також перемішувати місцями раз на місяць. Інші положення шкідливі для таких шин, адже вони можуть легко деформуватися.
 4. Контролювати вологість і температуру в місці зберігання. А перед установкою на автомобіль вдруге перевірити стан гуми покришки і тиск (якщо покришка була з ободом).

Зберігання шин

Контроль життєздатності гуми

Крім правильного зберігання, під час експлуатації машинного “взуття” завжди варто звертати увагу на ступінь зношеності гуми.
Перед установкою придбаних вживаних шин або своїх “не першої свіжості” необхідно проконтролювати стертість протектора. Якщо знос нерівномірний, потрібно поміняти місцями колеса.
Перед літнім та зимовим зберіганням, майстри-комірники роблять відмітки на колесах, в тому числі позначають висоту протектора.
Допустима висота канавок для міських доріг – від 6 до 8 мм. На швидкісних шинах: 5-7 мм. Та якщо вас зупинить поліція, а заміри глибини канавок покажуть менш ніж 1,6 мм, то нас вас чекає штраф за “лису” гуму.

Термін придатності шин у кожного виробника різний, але в основному це вік від 3 до 5 років за умов правильного зберігання. Максимум, скільки можуть жити шини – 10 років. Все залежить від дбайливості й частоти користування. Виробники не рекомендують використовувати шини старші 10 років.

 

Тому, бережіть себе та автошини.

Бажаємо вам ні жезла, ні цвяха на шляху!

Iнші статті

Тосол или Антифриз

Битва: ТОСОЛ vs АНТИФРИЗ

Автономний обігрів авто

Автономка: комфорт чи необхідність?

Загальна інформація про автономне опалення автомобіля

Свяжитесь с нами

Отправьте заявку и наш оператор свяжется с вами