Ви жодного разу не робили антибактеріальну обробку відтоді, як купили машину?
Принюхайтеся, чи пахне свіжістю у вашому салоні? Прислухайтеся до організму, чи немає частих захворювань або алергій? Якщо немає, тоді вам швидше, пощастило.
Як кондиціонер впливає на здоров’я
Звісно, кондиціонер ми можемо назвати тільки рятівником від літньої спеки. Але ніхто не здогадується про те, що він може забруднитися, зламатися або вплинути істотно на людський організм.
Оскільки його основна функція – охолоджувати простір салону, все повітря проходить через систему. У машину і в підкапотний простір непомітно і постійно потрапляє пил з вологою. Згодом, вони перетворюються в бруд – ґрунт для розмноження колоній вірусів, грибків і бактерій. Перебуваючи всередині кондиціонера, вони разом з кондиційованим повітрям видуваються в салон і потрапляють в дихальні шляхи людини.
Крім того, що брудний кондиціонер може бути розсадником, так ще й зламатися може запросто. Якщо не стежити за радіатором і салонним фільтром, можна “дочекатися” капітального ремонту кондиціонера.
Чим обробляють систему кондиціювання
Чистка салону від запахів і шкідливих бактерій така ж важлива, як і хімчистка одягу або інших речей.
Найпопулярніший і швидкий спосіб позбутися від поганого запаху – озонування.
Озон (O₃) – “пахне” з грец. Це газ блакитного кольору з різким запахом – потужний окислювач.
Є міф про негативний вплив озону на організм людини, але для такого впливу необхідна дуже велика кількість газу. У природі такого ніколи не трапиться, а для очищення води або повітря в приміщенні використовується безпечне обладнання з невеликою кількістю O₃. Приємний свіжий запах озону можна відчути біля водоспадів, після грози або в лісовій місцевості. Тому – озонування абсолютно безпечне і корисне.
Озонатор – спеціальний пристрій, який діє за принципом електричного розряду блискавки на молекули кисню. Провокує розпадання кисню на атомарний, який, своєю чергою з’єднується з молекулярним киснем, утворюючи (O₃).
Другий спосіб позбутися від бактерій і бруду – антибактеріальна обробка системи. Ця послуга схожа на промивання. У салоні розпорошується спеціальний розчин, який проникає в усі щілини кондиціонера. Завдяки рідкому стану “жижа” потрапляє в магістралі, випарник, повітроводи і очищає все на своєму шляху. Якщо кондиціонерний вузол дуже забруднений, його обов’язково ретельно промивають і обробляють внутрішні порожнини системи. Також корисна справа: іноді розпорошувати експрес очищувач в зону всмоктування рециркуляції повітря в увімкнутому режимі.
Антибактеріальну чистку корисно робити раз на рік як мінімум. Але якщо трапилися екстрені ситуації:
- з’явився моторошний запах в салоні, який не вивітрюється;
- з’явилися ознаки алергії;
- ви помічаєте, що неспроможні одужати з незрозумілих причин.
Терміново перевірте систему охолодження повітря.
Якщо в салоні часто палять, перевозять їжу, тварин або інші речі з сильним запахом – це також привід задуматися про очищення повітря.
Крім усунення запахів і дезінфекції салону, озонування використовують для:
- очищення повітря і води
- боротьби з цвіллю і гниллю в приміщеннях
- збільшення терміну зберігання продуктів
- стерилізації текстилю (наприклад натуральні пух або шерсть)
- боротьба зі шкідниками
Озонування в Genstar
Процедура озонування стандартизована.
Процес триває всього 30 хвилин. У машину встановлюється озонатор або трубка, яка проводить газ. У машині закриваються всі двері та вікна на 20 хвилин. Останні 10 хвилин додатково включається кондиціонер в режимі рециркуляції повітря. Це потрібно для повного проникнення озону всередину.
Після закінчення процесу протягом 5-10 хвилин потрібно трохи провітрити салон.
Запрошуємо на антибактеріальні чистки, у нас нове якісне обладнання та вигідні ціни!