Пн–Вс: 8.00–18.00

Какой фреон лучше для автокондиционера

Заправка кондиционера с помощью станции

Фреон для автокондиціонера – це холодильний агент, хімічна речовина, що застосовується для процесів охолодження і осушення повітряного потоку. При зміні агрегатного стану холодоагент приймає або віддає тепло. При переході в стан рідини він виділяє тепло, і поглинає його, повертаючись в газоподібний стан, тим самим охолоджує повітря, що проходить крізь ґратки випарника.

Що потрібно знати про фреон

 • Фреони (хладони) є токсичними для людини. Отруєння цими холодоагентами викликають ряд проблем з організмом: спазми судин, порушення мікроциркуляції крові, спазми м’язів, порушення кальцієвих обмінних процесів.
 • Постійна взаємодія з фреоном без дотримання допустимого рівня захисту призводить до накопичення його в організмі, що своєю чергою може спричинити гострі та хронічні отруєння з важкими наслідками.
 • Фреон типу R-12 широко використовувався в автомобільних кондиціонерах до 1992 року та негативно впливав на озоновий шар Землі. Тому згодом його виробництво замінили на більш безпечний R-134а.
 • Щоб виключити помилку при заправці холодоагенту для кондиціонера автівки (не плутати тип фреону), автовиробники почали випускати автомобілі зі системами кондиціонування під різні види холодоагентів з особливими видами заправляльних штуцерів (зі збільшеними діаметром та довжиною). Під кожен вид холодоагенту свій тип штуцера.

Види фреону для заправки автокондиціонера

Попри проблеми з небезпекою для навколишнього середовища, системи кондиціонування повітря заправляють і R-12, і R-134а. Але є й більш вдосконалене покоління фреонів, яке поки що не отримало популярності, проте, стане актуальним вже найближчим часом.

Тож, розглянемо всі види холодоагентів:

R-12

Має характерні показники холодопродуктивності, а також відрізняється невисоким енергоспоживанням. Але відсоток хлору, що міститься у складі, робить його небезпечним для озонового шару через підвищення парникового ефекту.

Фреон R12

 

R-134a

Має схожі з R-12 термодинамічні параметри, проте майже не впливає на стан атмосфери, бо хлор відсутній.

Фреон R134A

R-1234yf

Новий тип фреону, що відповідає нормативу EG/706/2007. Він повністю безпечний для навколишнього світу. Але дехто вважає, що холодоагент є горючим для автокондиціонерів. При цьому, дослідження показали, що R-1234yf не несе додаткового ризику займання, на відміну від R-134a. Слід зазначити, що до 2017 року він взагалі рідко застосовувався в автівках, але законодавство багатьох країн уже назвало його пріоритетним.

Фреон R-1234yf

При виборі фреону для заправки кондиціонерів машин важливо знати, під який саме тип холодоагенту адаптована система. Річ у тім, що змішувати їх не можна. Це призводить до прискореного зношування вузлів обладнання, погіршення параметрів холодопродуктивності і до створення небезпечних сумішей.

Але в чому різниця між цими речовинами?

Різниця між холодоагентами для заправки кондиціонера в автівці

Ці відмінності багато в чому прояснюють причину, чому не можна змішувати фреони і заправляти не адаптовану систему:

 • Фреон R-12 зневоднений і практично нейтральний до будь-якого металу в системі. Тип R-134a має у складі поліефірні масла та агресивний до міді. Таким фреоном краще не заправляти системи, які мають у складі такий метал.
 • На відміну від R-12 фреони R-1234yf і R-134a є горючими. R-134a загоряється при попаданні в систему повітря та надалі при стисненні суміші. R-1234yf за словами виробника: «Як й інші матеріали, що використовуються в автомобілях, наприклад, пластик, може загорітися з утворенням небезпечних для здоров’я продуктів горіння. Але знову ж таки, немає документально підтверджених випадків, коли загоряння холодоагенту в автокондиціонері призвело до травм чи смерті».
 • Для R-12 и R-134a застосовуються різні варіанти фільтрів осушувачів.
 • R-134a займає менший об’єм в газоподібному стані на відміну від R-12.
 • Вважається, що R-134a більш безпечний для людського організму, ніж його попередник. Хоча за всі роки використання цього фреону для заправки не задокументовано жодного випадку про наслідки ушкодження здоров’ю, викликаного фторидом водороду, що утворився при випадковому просочуванні R-134a.

Як перейти з одного фреону на інший

З огляду на істотну шкоду навколишньому середовищу фреон R-12 тепер майже не продукується. А це, звісно, призводить до очікуваних наслідків, які б’ють по кишені власників авто – він набагато дорожчий від сучасного R-134а.

Через це заправлення та дозаправлення старих кліматичних систем авто викликає складнощі.

Але замінювати чи поповнювати кількість холодоагенту, щоб підтримувати потрібний рівень, без урахування маркування не можна. Інакше продукти реакції несумісних фреонів та мастил створять колапс в системі кондиціонування.

В теорії можна модернізувати охолоджувальне обладнання. Та, фактично це досить непросто і задорого. Така процедура потребує заміни великої кількості вузлів:

 • Компресора;
 • Конденсатора (через різницю в об’ємах);
 • Сервісних клапанів;
 • З’єднувальних елементів трубопроводів;
 • Ресивер-осушувача;
 • З’єднувальних шлангів;
 • Розширювальних клапанів (змінюється робочий тиск).

Реальні вкладення в такі удосконалення скоріше виявляться нерентабельними.

Основи вибору фреону для автокондиціонера

Очевидним параметром, як ми вияснили, є дотримання типу фреону. Дізнатися, який конкретно підходить для вашого кондиціонеру, можливо таким чином:

 1. У техпаспорті;
 2. На спеціальній наліпці під капотом автівки;
 3. На маркуваннях одного з блоків системи кондиціонування.

Відомі випадки, коли хладон R-12 через рідкісність підробляли. І тут головне «не бути зачарованим» через досить привабливу ціну. Порушення технологій виробництва веде до негативних наслідків, якщо ним заправити обладнання. Наприклад, це може суттєво прискорити корозію елементів системи.

Найкращі фреони для заправлення кондиціонера

Який же фреон обрати для свого кондиціонеру? І тут мова йде вже не про типи холодоагенту. Обираючи оптимальний хладон, потрібно орієнтуватися на бренд та на свій бюджет. Серед непоганих варіантів, які можемо рекомендувати: EcoFrost, Refrigerant, XADO, Refco, Fotech International.

Щоб кондиціонер якісно виконував свою функцію, необхідно додержуватися двох простих правил:

 1. Підтримувати його в належному стані (систематично проводити профілактику та дозаправлення).
 2. Не допускати некваліфіковане втручання в роботу обладнання (звертатися до професіоналів і дотримуватися інструкцій виробника обладнання).

 

Ви завжди можете довірити обслуговування свого автокондиціонера Genstar, і ми позбавимо вас від проблем вибору потрібного та якісного фреону!

Есть жалоба или замечание?

Напишите её сразу руководителю автосервиса

Он её прочитает, точно точно. Разберётся кто и почему у вас вызвал негативные эмоции. И, конечно же, перезвонит вам

Введите полный номер телефона.
Отправить жалобу

Ваша жалоба отправлена. Совсем скоро она будет рассмотрена руководителем и вам перезвонят